Selle postitusega proovime vastata enamlevinud küsimustele, mis tekivad seoses tiigi asustamisega. Kui sinu küsimus ei ole meil veel vastatud, siis kirjuta see meile kommentaari või veel parem- helista meile ja saame kiirelt kõikidele küsimustele vastatud!

Millist kala ma osta võiksin?

  • Kas soovid kalu, kes hoiaks tiigi rohust ja vetikast puhtana? Sellisel juhul soovitame panna tiiki valgeamuuri ja pakslaupa, kes just sellise tööga hakkama saavad.
  • Kas soovid kalu, kes annaks tiigile juurde kauni aktsendi? Sel juhul soovitame kuldsäinaid, kes armastavad ujuda pinna lähedal ja tiigi-kuldkalu, kes tunnevad ära peremehe sammud ja tulevad kauni parvena vee pinnale uudistama.
  • Kas soovid oma tiiki kalu, kes lisaks ilule on ka sotsiaalsed? Sel juhul soovitame majesteetlike koisid, kes teiega ära harjudes ei pelga teid ka lähemalt uudistada.

Kas minu tiik on kalade jaoks sobiv?

Sageli küsitakse meilt, kas kodune tiik on üldse sobiv kalade pidamiseks. Kalade jaoks polegi niivõrd oluline tiigi suurus (peetakse neid ka õige väikestes aiabasseinides) kui just vee puhtus ja kvaliteet ning piisav hapnikutase. Suuremates veekogudes tekib see tasakaal iseenesest, kuid väiksema veekogu puhul peaks kindlasti arvestama, et see võib vajada lisa-aereerimist. Kusjuures, ka suur veekogu ei taga alati ideaalseid tingimusi  (ka järvedes on kalad hapnikuvaeguse tõttu hukkunud) seega tasub alati talvel aeraatoreid kasutada.
Kui palju kalu ma oma tiiki panema peaks?
Kui tiigi asustamise eesmärgiks on selle heinast ja vetikast puhtana hoidmine, soovitame arvestada 1 noorkala 10 ruutmeetri kohta. Tiigi asustamisel ei ole ülempiiri, aga tuleb arvestada, et suurema asustustiheduse korral tuleks kaladele anda lisatoitu ja -hapnikku.
Kas ma pean kalade eest kuidagi hoolitsema ka?
Kui kala on suurem või on väikses tiigis palju kalu, tuleb arvestada kahe asjaga: hapnik ja toit. Loomuliku toidu puudumisel soovitame anda kaladele lisatoitu (näiteks võib amuurile visata niidetud muru, lisaks leidub tiigikaladele spetsiaalseid söötasid) ja paigaldada tiiki aeraator, mis tagab lisahapniku olemasolu. Kalade toitmine on ka hea viis nende pinna peale meelitamiseks ja nende ilu nautimiseks.
Talvel ei ole vaja kalade toitmise pärast muretseda, aga lisahapniku tagamine on vägagi soovitatud (eriti külmal talvel, kui tiigil on jää peal!). 
Ei maksa ka unustada, et kalu võivad himustada erinevad linnud ja loomad. Kui kalad on nende poolt pidevalt ohustatud, võib kaaluda elektrikarjuste kasutamist, hernehirmutisi, tuulelohesid ja võrke.
Kui palju tiigikala maksab?
Kala hind sõltub tema suurusest ja liigist.
Hetkel on meil müügil:
Valgeamuur: 5-15 EUR
Kuldkala: 5-8 EUR
Kuldsäinas: 5-8 EUR
Jaapani karp e koi: 10 - 35 EUR
Vajuta siia, et lugeda lühitutvustusi meie kaladest.
Kuidas ma kalu ostan saan?
Kalu saab osta meie talust kohapealt ja erinevatelt laatadelt üle Eesti. Aeg-ajalt teeme ka sõite Jaaniraotu-Tallinn marsruudil. Kaasajastatud infot saab kõige kiiremini Jaaniraotu Facebooki lehelt.